Останні події

Буковинці на Х з’їзді Політичної партії «УДАР»

Кількагодинна напружена робота З’їзду у спекотний серпневий день, при великій кількості представників засобів масової інформації, гостей та запрошених, була цікавою, насиченою і плідною. Виступи промовців з трибуни неодноразово зривали аплодисменти залу, особливо – Лідера Політичної сили Віталія Кличка, Ірини Геращенко, Марії Матіос, Сергія Куніцина, Оксани Продан. Вони озвучили програмні засади виборчої кампанії та позицію «УДАРу» стосовно найвагоміших проблем сучасного українського суспільства, вказали своє бачення вирішення нагальних питань, запропонували низку ефективних дій партії та її прихильників з розбудови держави та громадянського суспільства.

Про успіхи роботи Чернівецької обласної партійної організації партії «УДАР Віталія Кличка» свідчать результати голосування 623-х делегатів З’їзду за кандидатів на мажоритарних округах (за кожного окремо) та за список кандидатів у багатомандатному виборчому окрузі.

Так, більшістю голосів обрано кандидатами в народні депутати України наших земляків Баласиновича Богдана, Марараш Галину, Назаренко Клавдію та Тіміша Григорія, що балотуються у мажоритарних округах. У списку кандидатів у багатомандатному виборчому окрузі 30-е місце посідає Роман Ванзуряк. Окрім нього у цьому списку є прізвища ще 4-х членів обласної партійної організації.

Зазначимо, що партія дотримала обіцянки про співпрацю з рухом «Чесно» і першою подала списки для громадського моніторингу. Про це на з’їзді говорила представниця руху Вікторія Сюмар – відома журналістка та громадська діячка. Результати відповідності до критеріїв доброчесності, оголошені рухом «Чесно», керівні органи партії врахували і заявили про готовність до подальшої співпраці. Наші кандидати, як і абсолютна більшість «ударівців» в Україні, не значаться у списках недоброчесних претендентів.

Як ні в одній із партій, що прямують на парламентські вибори, у виборчих списках «УДАРу» достойно представлені жінки: у першій десятці їх аж шість, у першій п’ятірці – дві, і обидві буковинки. Загалом у виборчих списках партії 70 жінок: 24 з них балотуються у мажоритарних округах, 36 – за списком кандидатів у народні депутати багатомандатного виборчого округу. У першому випадку Чернівецьку область представляють 2 жінки, у другому – одна.

Наші землячки Марія Матіос і Оксана Продан запрошені до лідерської п’ятірки як відомі українські громадські діячки, які готові разом з Віталієм Кличком і його соратниками боротись у Верховній Раді за права і свободи українських громадян.

 

ДОВІДКА

Марія Василівна Матіос – уродженка с. Розтоки Путильського району Чернівецької області – всесвітньовідома українська письменниця, поет, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка 2005 року, громадська діячка, почесний громадянина міста Чернівці. За свій патріотизм і громадянську позицію зазнає постійних переслідувань чинної влади.

Оксана Петрівна Про́дан (дівоче прізвище Поліщук) – уродженка Чернівців – економіст, юрист, підприємець, відома українська громадська діячка, голова Всеукраїнського об\'єднання підприємців малого та середнього бізнесу \"Фортеця, одна з організаторів Податкового майдану.

Такими представницями нашого краю в сонмі політичної еліти України варто пишатися і бути їхніми однодумцями й сподвижниками.

Ми поділяємо думки Марії Матіос про нинішні реалії в Україні - краще не скажеш: «…зараз Україна потребує, може, не так фізичних силачів, як силачів мислі, слова, думки, тих — що без ГМО, палких і переконливих полемістів, диспутантів, мотиваторів. Але не отих, із геббельсівським закочуванням очей, а тих нещадних хірургів, які очищають загноєні рани від потенційних інфекцій.

Хай вибачать мені усі романтики і перечулені патріотизмом громадяни, але Україна сьогоднішня — безнадійна країна, хоч в який куток чи сферу її життя ми б зазирнули.

Всі наші пречудові міфи про нас самих, про наше волелюбство, працьовитість і добру душу не варті і півкопійки, якщо ми дозволили і дозволяємо мати те, що маємо, і робити з собою те, що з нами щодня роблять від Путивля до Карпат.

Ми видаємося неповносправними в очах притомного світу і притомних людей. Нікого не цікавлять причини, чому так. Факт залишається фактом — ми майже нічого не робимо як громадянське суспільство, щоб поставити «шлагбауми» перед безчинствами, корупцією і наступом на права громадян.

Мало кого цікавить, що ми живемо, за Тімоті Снайдером, на «кривавих землях», які були найбільш небезпечними для життя людини у ХХ столітті.

Багато хто у світі також пройшов через геноцид, етноцид, депортації, репресії, бездержавність, «буферну зону», особливе геополітичне розташування тощо. Але подивіться, де тепер ті народи й нації!

І тому від зовнішнього світу нам годі чекати особливого співчуття. Світ живе дією, наукою, новими технологіями, захистом своїх національних інтересів і конкуренцією. Що ми з цього ряду можемо запропонувати світові?

Отож-бо... Без перезавантаження усього суспільного життя, без кардинальної зміни нашої політичної волі як держави і як країни, без зміни суспільних спікерів ми маємо всі шанси залишатися в очах світу, як нерозвинуте плем’я у джунглях.

Жорстокі слова? Очевидно. Але ще більш очевидною є правда про те, що наше відставання у стандартах і якості життя, ще трохи — і залишиться незворотним».

Ці слова спонукають кожного свідомого громадянина, що прагне справедливості і правди, до дії. Тож сподіваємось, що поміж мешканців краю багато тих, хто вболіває за майбутню долю України і готовий підтримати «УДАР» у його прагненнях змінити країну.

  28 Серпня 2012 +Коментар | подобається