Останні події

Із життя політично свідомих...

Із життя політично свідомих...

 Середа, 20 лютого 2013, 18:54

Уже більше двох тижнів триває блокада трибуни Верховної Ради депутатами від партії «УДАР Віталія Кличка» з метою неухильного забезпечення особистого голосування депутатами на пленарних засіданнях та запобігання «кнопкодавству» .

Дану ініціативу народних обранців розділяє також Чернівецька обласна організація Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», яка ключові аргументи щодо підтримки дій «УДАРУ Віталія Кличка» в парламенті вбачає в наступному:

· Особисте голосування є обов’язком кожного депутата ВР та депутата відповідної місцевої ради, обумовлене законодавством та представницьким характером його повноважень. Невиконання цього обов’язку є грубим порушенням Конституції та законів України;

· Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19 Конституції України);

· Відповідно до статті 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»  депутат зобов’язаний брати участь у роботі сесії ради, засідань постійної та інших комісій ради, до яких його обрано.

На підтримку даних засад та парламентських ініціатив, Чернівецька обласна організація Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» 20 лютого 2013 року провела мирне зібрання на тему особистого голосування. Підтримати дані дії та висловити свою громадянську позицію прийшли  близько 150 членів партії. Окрім того, до акції долучились і  представники інших опозиційних сил – «Фронту змін», ВО «Свобода», ОО «Батьківщина».

 «Людською нормою є прагнення справедливості, прогресу. Не є винятком також бажання спостерігати зрушення в діяльності гілок влади на європейський лад, які полягають у відповідальності за свої дії, дисциплінованості, що, в свою чергу, вказує на обов’язок знаходитись на своєму робочому місці, а також виконувати свої функціональні обов’язки» ,- зазначив заступник голови Чернівецької обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Микола Юрійчук.

 «Чому студента, який не відвідує заняття, виключають з навчального закладу, чому простих робочих на заводах, фабриках, шахтах  звільняють з роботи за відсутність на робочому місці? Чому ж  депутати Верховної Ради, які, фактично, будучи держслужбовцями, отримуючи відповідну фінансову винагороду, забезпечену їм платниками податків, так зневажливо ставляться до тих, хто, висловивши їм кредит довіри, обрав та доручив їм відповідальну місію представляти їх в законодавчій гілці влади»,- на це вказала голова міської організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»  Галина Марараш.

 Поведінка  недисциплінованих службовців, тих депутатів, які дискредитували себе, свій почесний статус, не з’являючись  на своїх робочих місцях, не голосуючи особисто, ганебна. Подібні дії, а точніше бездіяльність, є резонансними, не повинні залишитися поза увагою громадськості – вони потребують адекватної оцінки.

Справедливість починається з елементарного, з передбаченого чинним законодавством обов’язком відвідувати своє робоче місце та голосувати особисто -  такою є офіційна позиція Чернівецької обласної Політичної партії «УДАР Віталія Кличка».

Результат акції – підкріплення підписами 123 учасників мирного зібрання звернення народного депутата України Ванзуряка Р.С. секретарю міської ради Михайлішину В.М. та голові обласної ради Гайничеру М.І. із проханням  внести на розгляд сесії Чернівецької обласної та міської рад питання щодо неухильного забезпечення особистого голосування депутатами на пленарних  засіданнях. Подібні звернення з проханням порушити дане питання у місцевих радах  були передані опозиційним партіям, які представлені фракціями  в обласній та міській радах, а саме: ВО «Свободі», ОО «Батьківщині» та «Фронту змін».

  20 Лютого 2013 +Коментар | подобається