Останні події

Що наприймала сесія Чернівецької міської ради

Так після піврічних роздумів над тим, виділити землю підприємцю Дані Ротар, а чи все ж подумати про людей, депутатською більшістю на 38 сесії Чернівецької міської ради було ухвалено рішення затвердити пані Ротар проект відведення земельної ділянки за адресою проспект Незалежності, 86-Е, площею 0,019 га. Здавалося б, нічого особливого у цьому питанні немає: не одній же людині на ціле місто ділянку виділили. Та не все так ідеально. Окрім того, що пані Ротар є донькою заступника міського голови, що не виключає можливості впливу як заступника, так і самого голови міста на позитивне рішення депутатів, виділена ділянка має слугувати черговим ринком. Як говорить місцева поговірка, де баба молоко продає – там і ринку бути.

Олексій Коломієць, колишній член Виконкому Чернівецької міської ради, член партії «УДАР Віталія Кличка», має безпосереднє відношення до даного питання: «Я неодноразово виступав проти цього рішення на засіданнях Виконавчого комітету ще у грудні 2012 року. Тоді на сесії міської ради забракло голосів, щоб це рішення пройшло. Ще перед сесією це питання я піднімав на засіданні містобудівної ради, – висловлює своє обурення пан Коломієць. – Ухвалення проекту на останній сесії – це прихована форма розвитку ринку. Ексізи, які надала пані Ротар, готував Романюк. На них чітко видно, що незабаром на місці відпочинку дітей збудують базар. У районі, про який іде мова, є достатньо магазинів, тай ринки не так далеко, де можна купити продукти. Тому я не вбачаю жодної потреби відкривати ще один ринок».

Однак це не єдине резонансне рішення 38 сесії VI скликання Чернівецької міської ради. Зокрема, підприємцю Олені Батюкевич надали дозвіл на тимчасове розміщення літнього торгового майданчика на вул.Івана Франка, 15. Після виступу головного архітектора міста Сергія Гомоновича у депутатів не виникло жодних сумнівів, що літній майданчик не те, що не принесе користі, а ще і не зашкодить перехожим.

- Я особисто виїхав на дану ділянку і заміряв, яку ширину має тротуар. Пригадалась одразу ситуація із сміттєвими баками, які то забирати, то знову ставили по вулиці Франка. Тому я засумнівався, що тротуар там шириною понад три метра. Виявилось, що він має всього лише 2,5м, а не 3,5м, як було сказано на сесії. Тобто, якщо там все ж збудують літній майданчик, людям залишиться менше метра для пішохідної зони. А уявіть, як таким вузьким тротуаром має пройти мама з візком. Їй доведеться рухатись по проїжджій частині, що є досить небезпечно, – коментує помічник народного депутата України Романа Ванзуряка Микола Юрійчук.

Ще одним рішенням депутати міської ради затвердили дозвіл на розміщення та обслуговування літнього майданчика на розі вулиць Шіллера – Гете. На жаль, ніхто не взяв до уваги те, що проти цього рішення виступала громада. А про дотримання пожежних та інших норми тут взагалі не йдеться.

Жаль, що народні обранці чи то так спішать у відпустку, чи думають, що пильність справжніх захисників інтересів громадян притомлена палючим сонцем. Залишається відкритим одне запитання, кому ж тоді дбати про комфорт міста та чесніть і справедливість прийняття рішень міської ради, як не депутатам?..

  29 Липня 2013 +Коментар | подобається