Останні події

Честь мундира полковника міліції

Позивач, Ігор Михайлюк, вимагає, щоб у першу чергу відповідальність поніс Микола Макаревич – полковник міліції, тодішній начальник управління карного розшуку УМВС у Чернівецькій області. Паралельно, у Глибоцькому районі знаходиться у піку житловий скандал, де мешканців гуртожитка, що належить ліцею, виставляють на вулицю. Нинішнім директором ліцею є той-же Макаревич. Люди, які безпосередньо причетні до Глибоцького ліцею, скаржаться на системне хабарництво при вступі до цього навчального закладу, самі же студенти кажуть, що за свою навчальну практику з них вимагають гроші. Місцева влада мовчить.

Полковник міліції

12 грудня 2012 року Ігор Михайлюк звернувся до прокуратури міста Чернівці із заявою, що слідчим управління УМВС України в Чернівецькій області Д. не було повернуто вилучені в нього особисті речі. Через два дні, 14 грудня, вищевказана заява уже була зареєстрована у Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Проведеним по даному кримінальному впровадженню досудовим розслідуванням не було здобуто достатніх доказів щодо наявності складу злочину в діях працівників міліції, тому 23 січня 2013 року винесено постанову про закриття кримінального впровадження. Звернувшись до Апеляційного суду Чернівецької області про поновлення справи з урахуванням додаткової кваліфікації по ст.190 Кримінального кодексу України, суд задовольнив апеляцію.

Як розповів Ігор Михайлюк, він повертався додому зі столиці, куди їздив на експертизу металу, що дістався йому у спадок від батька. Згідно з висновком фахівця, аналізований шмат вагою 2 кілограми 50 грам по усіх параметрах дійсно відповідав дорогоцінному металу платини. На пероні смт.Лужани його затримали працівники карного розшуку і забрали до Садгірсього райвідділу РВ УМВС. При собі у нього були три мобільні телефони, пістолет травматичної дії, а також дорогоцінний метал вартістю щонайменше 700 тис. грн. Однак після того, як Ігоря Михайлюка відпустили, йому не повернули і половини речей: два телефони – і ні згадки про пістолет чи платину.

Чоловік вважає, що відповідальність за скоєння злочину повинен понести у першу чергу Микола Макаревич. Довести те, що у нього вилучили платину, а повернули шматок простого металу, Ігор Михайлюк поки-що не зміг, так як експертизу металу у Садгірськоу РВ УМВС зробили неналежним чином. Тому і вдалося «непомітно» підмінити на звичайне залізо. Проте беззаперечним є факт, що йому не повернули і телефон, що був описаний при затриманні. Тому безсумнівно, Апеляційний суд Чернівецької області, беручи до уваги вищезазначені дані, не мав причин не відкрити кримінальної справи по ст. 190 КК України, тобто за шахрайство – заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою.

Директор ліцею

Паралельно у смт. Глибока вже понад три роки триває житловий скандал. Мешканці гуртожитка №1, що належить ліцею, звинувачують директора ліцею Миколу Макаревича у тому, що він зумисно виселяє їх з гуртожитка з метою приватизації житла та реконструкції його у багатоквартирний будинок. Усі сім’ї, яких хочуть позбавити житла, багато років працюють чи працювали у ліцеї. Самостійно вони провели каналізацію, поставили лічильники та зробили ремонт. Однак, права приватизувати свої помешкання їм не дають, а вкладені кошти ніхто і не думає повертати. За свідченнями мешканців, ті квартири, які за «проханням» Макаревича люди залишили, зараз уже продані, куди поселились сім’ї, жодним чином не причетні до Глибоцького ліцею.

Люди, спостерігаючи за бездіяльністю влади, звернулись за допомогою до народного депутата України Романа Ванзуряка. Спершу депутатський запит потрапив на стіл Прем’єр –міністра України, який перенаправив його на Міністра освіти і голову Чернівецької облдержадміністрації. Місцевий очільник краю мовчить, очевидно знаючи ситуацію, боїться стати на заваді незаконних махінацій. Тому Роман Ванзуряк звернувся до Генерального прокурора України з проханням перевірити законність дій дирекції Глибоцького професійного ліцею при виселенні його мешканців.

У відповіді Генпрокуратури зазначалося, що за заявою мешканців гуртожитка слідчим відділом Глибоцького РВ УМВС України в Чернівецькій області розпочато кримінальне впровадження за фактом зловживання службовим становищем керівництвом ліцею при організації реконструкції приміщень гуртожитку. Досудове розслідування наразі триває.

Ще одне впровадження відкрите стосовно Миколи Макаревича – Уповноваженого з прав людини. Директор ліцею чинив тиск на активістів житлового скандалу, примушував переписувати текст звернення до народного депутата, а проти одного з активістів ще й кримінальну справу порушили за його позовом. При цьому, самим же Макаревичем була розголошена інформація, викладена активістом у зверненні до народного депутата, що суперечить Закону України «Про звернення громадян», що і стало причиною впровадження.

Честь мундира

Наразі дві справи – Ігоря Михайлюка, у якого пропали особисті речі зі складу з речдоками та житловий скандал у Глибоцькому гуртожитку №1 – тривають. Однак немислимо, щоб і цього разу на полковницьких погонах Микола Макаревич, проти якого на даний момент відкриті дві справи, не залишилося плям.

  8 Вересня 2013 +Коментар | подобається