Останні події

Інтерв`ю з народним депутатом України Романом Ванзуряком

- Романе Степановичу, розкажіть, будь ласка, про свою роботу у Верховній Раді України? І взагалі, про те чим займається сьогодні опозиційний народний депутат?


- Особисто я вперше став народним депутатом. Багато часу на «розкачку» у мене не було. Я знав куди йду і прекрасно розумів, що треба буде викладатися навіть не на 100%, а на цілих 200%. У нас у Верховній Раді склалась гарна команда однодумців-ударівців, до якої маю честь належати. Головні неформальні правила Ради стали зрозумілими для мене з першого дня роботи. В парламенті швидко і позитивно вирішуються лише ті питання, які визначаються невеликою групою людей з числа влади, а думку опозиції ігнорують. Всі рішення політично вмотивовані. Тому наша роль як опозиції зараз – максимально утруднити «конвеєр Чечетова».

Знаєте, я реально дивлюсь на речі. Під куполом Ради – я один із 450 депутатів, маю робити свою роботу: ходити на засідання, голосувати особисто та працювати над законопроектами, навіть будучи свідомим того, що вони скоріше за все не будуть прийняті. Зважаючи на це, вирішив,що більше реальної користі принесе моя робота в Чернівецькій області.

Я зустрічаюсь із виборцями, веду прийоми громадян, пишу депутатські запити. Ця робота ведеться постійно, без вихідних. Мої депутатські приймальні діють майже в кожному районі області. Як голова Чернівецької обласної організації «УДАРу» та народний депутат України, я вирішив піти шляхом вирішення «маленьких», не політичних справ буковинців. Думаю, буде більше користі, якщо наша команда налагодить чітку роботу з буковинською громадою . Власне для роботи, а не для мордобою та блокування мене до Ради обирали!

- Зараз країна знаходиться у передчутті Вільнюського саміту, де буде вирішуватися ключове питання щодо можливого підписання асоціації з Євросоюзом. Яке Ваше ставлення до цих майбутніх подій?- Ставлення до підписання угоди про асоціацію однозначне. УДАР – партія, що сповідує європейські цінності і прагне впровадження європейських стандартів життя в Україні. Українці здатні досягти поваги в Європі. Живим прикладом цьому є Віталій Кличко, який, будучи українцем, своїм талантом та важкою працею, зумів закохати у себе весь світ. Наша країна має пройти великий шлях, перш за все внутрішніх перетворень, що дозволять нам бути частиною Європейської сім’ї. Але давайте будемо чесними. Навіть після підписання договору у Вільнюсі, наші проблеми залишаться разом з нами. Перша і найголовніша з цих проблем – нечесний режим Януковича, який є втіленням всієї корупційної системи України. Ми повинні розуміти, що попри всі намагання здаватися «євроінтеграторами», саме команда Януковича призвела до такого плачевного стану нашу країну.

Зі свого боку, ми проголосуємо за всі необхідні для євроінтеграції закони. Мій голос буде точно.- Питання щодо лідера Вашої партії. Віталій Кличко – один з можливих опонентів Віктора Януковича на найближчих президентських виборах. Як, на Вашу думку, буде проходити сам процес майбутніх виборів?- Виборча кампанія вже розпочалась. І ,знаєте, не ми її розпочали! Починається справжня інформаційна війна, мета якої – не допустити Віталія Кличка до президентської кампанії. Наразі через ЗМІ нав`язують відповідну думку для реалізації сценарію усунення реального конкурента, який може виграти у Януковича. Сценарій влади – не допустити до реєстрації Віталія, мотивуючи це тим, що він не відповідає, так званому, цензу осідлості (не прожив в країні останні 10 років). Думаю тут від мене, як голови Чернівецької організації УДАРу, чекають чіткої позиції… Я її скажу. Віталій Кличко є громадянином України та проживає в Україні з часу здобуття незалежності нашою державою. Крапка.

Єдиним висновком з цієї ситуації є те, що існуюча влада неперебірлива у методах своєї боротьби з опонентами. Вона буде готова на все, щоб не допустити до виборів Віталія Кличка, підтримка якого серед українців постійно зростає. Чим ближче до виборів, тим більше бруду буде виливатися в наш бік. Ми до цього готові.


- Ви говорите про «маленькі справи», якими займається обласна організація УДАРу . Розкажіть про них, щоб не бути голослівним.- Добре (Ванзуряк бере синю папку з написом «Область» і починає гортати документи). До мене звертаються з різних питань. Від проблем місцевих доріг до сімейних чвар через паркан… Ось до нас звернулися люди з Заставни. Там хлопця побили правоохоронці. Зараз міліція намагається цей факт зам’яти. Розбираючи по гарячим слідам цю справу, ми зіткнулися з двома серйозними проблемами. Перша – свавілля та вседозволеність представників правоохоронних органів, про яке навіть говорити бояться і друга – елементарне незнання буковинцями своїх прав під час затримання. Обласна організація УДАРу та я, як народний депутат, працюватимемо по обом напрямкам. Це і допомога буковинцям у конкретних ситуаціях свавілля правоохоронців (як це є зараз у Заставні), так і просвітницька робота, зокрема щодо знання прав під час затримання міліцією.


Далі (витягує невелику папку з написом «Глибока»), є проблема з мешканцями гуртожитку у Глибоці. Там людей хочуть за рішенням суду виселити на вулицю. Місцева влада не бажає йти на жодні компроміси і на інтереси людей їм, складається таке враження, наплювати. Своїми діями вони провокують серйозний соціальний конфлікт. Будь-яка нормальна влада має домовлятися з людьми, досягати компромісу, особливо у ситуаціях, де від рішення залежать долі багатьох сімей. Але від нинішніх «очільників» можна очікувати чого завгодно! Або ось ще (Ванзуряк витягує з папки нову кипу документів). Один із наших партійців судиться проти наявних додаткових платежів під час оформлення закордонного паспорту. Фактично, люди не задумуючись платять додатковий «корупційний податок». Такий вид корупції, який входить у звичку найтяжче викорінити. Обласна організація чекає факту отримання нашим партійцем закордонного паспорту без додаткових платежів. Цей прецедент може допомогти багатьом, як на Буковині, так і в Україні загалом. (Ванзуряк закриває папку) І таких, начебто «маленьких» справ у нас є багато. Працюємо …


- І на завершення, скажіть будь ласка, чим Ваша партія відрізнятиметься від інших опозиційних сил в області?

- Ви праві у тому, що опозиційні партії різні. У нас різні ідеології, різні прихильники, різні бачення майбутнього… Але нас усіх об’єднує небажання бачити нинішнього президента на посаді ще 5 років. Держава не витримає ! Якщо ж говорити про Чернівецьку область, то я зі свого боку говоритиму лише про УДАР. Я думаю, що опозиція має якісно змінитися, відходити від практики дій, що не вирішують проблеми виборців. Маємо перейти від мітингів, на які влада уже не реагує до роботи по пошуку альтернативних рішень вирішення нагальних питань буковинців. Ми уже маємо деякі напрацювання і морально готові до того, щоб запропонувати буковинцям нового формату відносин в рамках опозиційної діяльності. Але це буде трохи згодом, а зараз – всіма силами будемо разом з іншими опозиційними силами вести боротьбу проти режиму Януковича, корупції, безкарності та несправедливості!

  15 Жовтня 2013 +Коментар | подобається