Останні події

Чому влада заблокувала ініціативну УДАРу щодо скасування VIP-пенсій для чиновників

Тема прес-конференції була «Чому влада заблокувала ініціативну УДАРу щодо скасування VIP-пенсій для чиновників». Олександр Шкурідін та Григорій Тіміш висвітлювали позицію Партії «УДАР Віталія Кличка» щодо справедливості у пенсійному забезпеченні і запровадженні єдиних принципів нарахування пенсій.

За словами Олександра Шкурідіна: «Зараз у пенсійній сфері сформувалася недолуга ситуація: влада підняла пенсійний вік в Україні, а пенсії залишилися мізерними. Середній розмір пенсії для простих людей складає приблизно від 900 до 1200 гривень, а у суддів і прокурорів сума близька до 7 тисяч. У чиновників вищого рівня пенсія сягає 15-ти тисяч. Тому існуюча пенсійна система не має права на подальше існування». Щоб побороти таку нерівність, Партія «УДАР Віталія Кличка» зареєструвала новий законопроект для встановлення соціальної справедливості. В законопроекті було передбачено переведення пенсій Президента України, народних депутатів України та членів уряду на загальну систему пенсійного страхування, згідно єдиного Закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Тобто таким самим чином, як і для 90% українських громадян.

На думку Григорія Тіміша даний законопроект не був прийнятий через позицію теперішньої влади: «У середу Верховна Рада України могла прийняти історичне і правильне рішення щодо скасування несправедливої пенсійної системи для чиновників. Цього не сталося через антинародну позицію Партії Регіонів та деяких мажоритарників. Проте, така ситуація влаштовує ПР, тому вони й відмовились підтримати опозиційний законопроект, який передбачає скасування несправедливих пенсійних привілеїв для депутатів, урядовців та інших високопосадовців. Відмова скасувати власні пенсійні привілеї свідчить про те, що нинішня влада й надалі не збирається працювати в інтересах громадян України, а лише паразитувати на ресурсах країни».

Найближчим часом Партія «УДАР Віталія Кличка» планує повторно зареєструвати новий законопроект щодо соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні та встановленні єдиних принципів нарахування пенсій.

  16 Жовтня 2013 +Коментар | подобається