Останні події

Мова – душа народу

Це свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця преподобного Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Зараз в Україні проводяться ретельні дослідження витоків української писемності. Вважається, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Також є припущення, що писемність на території України мала кілька варіантів. Один із них – писемність Північного Причорномор’я, де користувалися абеткою, ідентичною грецькій або римській (латиниці), а в східних районах (особливо скіфо-сармати) була своя оригінальна писемність, відома в науці під назвою сарматських знаків. Ці знаки були схожі на вірменські й грузинські письмена. Той, хто хоч раз бачив сучасний український алфавіт, зауважив, що більшість його літер схожі на грецькі, але серед них є й кілька слов’янських знаків. Слід зауважити, що поряд з кирилицею і одночасно з нею існувала інша абетка, яка відома під назвою глаголиця, вона мала незвичайний характер завитків. Учені поки не знаходять аналогів глаголиці. Це дає підстави для тверджень, що глаголиця – є творінням однієї людини, на відміну від кирилиці, яка має природний органічний характер і дуже давні аналоги.

Голова Чернівецької міської організації Партії «УДАР Віталія Кличка» Галина Марарш привітала членів міської організації із святом, зазначивши, що “мова — це живий організм, вона живе за своїми законами, а тому треба берегти цей нетлінний дар, найважливішу прикмету, що виявляє внутрішній зміст нації”.

  9 Листопада 2013 +Коментар | подобається