Останні події

Чернівецька молодь «УДАРу» про євроінтеграцію

«Сьогодні усі говорять про євроінтеграцію. Але говорять, переважно, фахівці. Потрібно донести ці ідеї до мас. А хто є рушієм? Звичайно, це молодь. І ми, Партія, яка підтримує входження України в Європейський Союз, вважає своїм обов’язком показати перспективи та переваги євроінтеграційного вектора саме для молодих людей», – розповів Олександр Руснак, модератор круглого столу, голова Першотравневої районної у місті Чернівці організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка».

Під час заходу учасники обговорювали мету, перспективи та переваги євроінтеграції, досвід діяльності молодіжних громадських рухів у країнах Європи, питання співпраці України з Європейським Союзом саме у молодіжному контексті.

У ході круглого столу кілька членів «Молодіжного крила» представили доповіді на теми історії співпраці України та ЄС, економічної інтеграції, а також презентували практику молодіжних громадських рухів, угрупувань та союзів, їх досвід та інтерпретація в Україні.

Опісля представлених тем, розпочалось активне обговорення теми. Першим виступив Ігор Гаврада, кандидат політичних наук, ГО «Центр публічної політики та адвокаційних ініціатив «Демос»:

- Переваги підписання Угоди є очевидними і зрозумілими. Однак хочеться, щоб вони були не лише у мріях, а й насправді. Власне, Угода є шансом змінитися, а не просто імітувати зміни.

Олексій Колесников, кандидат політичних наук, ГО «Центр публічної політики та адвокаційних ініціатив «Демос»:

- – В Україні мають здійснити велику кількість реформ. Але і цього недостатньо. Тут потрібні значні зусилля громадян. У першу чергу, потрібно працювати над собою.

Антон Шкуро, аспірант кафедри політології та державного управління, ГО «Клуб української молоді»:

- – Можна відмітити деякі позитивні процеси у нашому законодавстві. До прикладу, Закон України «Про вибори народного депутата» у новій редакції 2012 року, що пропагує гендерну рівність. Зараз є прогресивні речі, які потрібно підтримувати. Однак, наразі деякі процеси формують у неправильному руслі громадянське суспільство.

Надія Бурейко, кандидат політичних наук, міжнародна організація Humanity in Action, ГО «Європейський простір»:

- – Сьогодні ми маємо відійти від стереотипу фронтиру, від клейма пострадянської країни, так як це формує негативний імідж України. Ми переживаємо кризу громадянського суспільства.

Оксана Добржанська, кандидат політичних наук:

- – Молодь сьогодні пасивна практично до всього. Перед ними відкриті двері всюди. Є багато доступних європейських проектів, які дають можливість навчання та стажування за кордоном. Нашу молодь блокує у цьому незнання мови. Треба запам’ятати одну річ – ніхто за руку тягнути нікого не буде. Тому самонавчання – це рушій для кожного.

Сергій Боднар, кандидат юридичних наук:

- – У нас правові аспекти і власне право пов’язані з моральними і психологічними якостями. Україна не скоро буде рівною в Союзі. Але проблема у тому, що про це відкрито не говорять.

Логічним завершенням круглого столу було підписання Резолюції засідання круглого столу «Україна в ЄС – переваги для молоді», яка засвідчує свідому підтримку учасників європейського курсу України.

«УДАР» послідовно відстоює європейський вибір України і підтримує ініціативи, спрямовані на його реалізацію. Адже інтеграція в європейський простір – це бажання більшості українців, – коментує Роман Ванзуряк, народний депутат України. – На превеликий жаль, українська влада доводить свою нездатність реалізувати вибір десятків мільйонів українських громадян. В цій ситуації ініціативу на себе змушене брати українське суспільство. Ми і надалі робитимемо – і в парламенті, і в співпраці з суспільством – усе можливе для того, щоб Україна ввійшла до Європи як повноцінний учасник Європейського співтовариства».

  21 Листопада 2013 +Коментар | подобається