Останні події

Григорій Тіміш: «Сьогодні потрібно визначити вектор, яким має рухатись Україна далі»

Якщо ще два місяця тому позиція стосовно асоціації з Євросоюзом була чіткою і вбачалася чи не єдиним виходом з усіх проблем, які накопичились за роки Незалежності, то нині думки були більш обережні. Говорили про те, що в Європі криза, припинено будівництво багатьох структурних об’єктів, а тому після підписання Асоціації гроші не потечуть в Україну як з Клондайку. Те саме і з Російською Федерацією: нещодавні ускладнення на митниці чітко дали зрозуміти, що і там Україну будуть рятувати тільки після вирішення власних проблем за її рахунок.

Григорій Тіміш у своєму виступі зазначив: «Сьогодні потрібно визначити вектор, яким повинна рухатись Україна далі. Призупинення підписання Асоціації ще не ставить хрест на подальшій співпраці. Потрібно вирішувати, куди нам іти. Росія сьогодні виступає подразником для України. Абсолютних виграшів немає. Треба зважити усі переваги та недоліки, врахувавши також і думку громадськості, що сьогодні активно виступає за євроінтеграційний напрямок».

Як зазначили експерти, для України було б ідеально підписати Угоду. Але зараз є перешкода Євроінтеграційному напрямку, тому що зараз не робляться кроки, які б відповідали сучасним вимогам.

Володимир Фісанов, доктор історичних наук, зауважив, що Україна борсається між ЕС та РФ, вбачаючи у них ресурси та важелі, що можуть покращити економічне та політичне становище нашої держави. Натомість головний аналітичний центр з рішення цих проблем повинен бути в самій Україні, тільки тоді наша держава перетвориться з пасивного політичного гравця на активного і вибиратиме не емоціями і кулуарами, а чітко і прозоро.

Окрім питань Євроінтеграції, обговорювали також проблеми економіки України в цілому, та Чернівецької області зокрема.

  27 Листопада 2013 +Коментар | подобається