Останні події

Роман Ванзуряк відзвітував перед виборцями за рік роботи

Протягом першого року роботи у парламенті сьомого скликання народним депутатом було подано 7 проектів законів і постанов Верховної Ради України. Серед них, зокрема, проект закону щодо скасування депутатських пільг, щодо забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів в Україні, щодо протидії тіньовому імпорту вантажопасажирських автомобілів і ін., а також проекти постанов про призначення виборів Чернівецького міського голови, про відзначення 675-річчя князівського роду Острозьких. До підготовки законопроектів були залучені відомі фахівці та науковці, неурядові організації, зокрема: Асоціація безпеки дорожнього руху, Фонд спільної спадщини, Чернівецьке обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Важливим напрямом діяльності парламентаря є робота у комітетах, комісіях і фракціях. Роман Ванзуряк очолює підкомітет з питань удосконалення Митного кодексу України, уніфікації норм митного законодавства України із законодавством ЄС у Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Робота у даному напрямі здійснюється над законодавчим забезпеченням діяльності митних органів України, оптимізацією і підвищенням ефективності законодавчого регулювання митної справи, уніфікацією митних правил і процедур з нормами Світової організації торгівлі та Європейського Союзу.

У звітному році відбулось 96 пленарних засідань Верховної Ради України, у 73 з яких Роман Ванзуряк узяв участь. На дотримання однієї з основних вимог представників партії «УДАР Віталія Кличка», під час засідань Парламенту він голосував виключно особисто і не допускав голосувань за себе колегами у дні відсутності. Кожен випадок такої відсутності був пов’язаний з проходженням лікуванням і належним чином документально оформлений.

Без сумніву, найважливішим напрямом діяльності народного депутата України є робота з виборцями. Як керівник Чернівецької обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», Роман Ванзуряк відкрив 10 громадських приймалень. Саме через мережу приймалень, а також особисті зустрічі і підтримується безперервний зв’язок з виборцями.

Загалом, протягом 2013 року було проведено 108 прийомів громадян, 82 зустрічі з колективами підприємств, установ, організацій, представниками територіальних громад області. На ім’я народного депутата надійшло 306 звернень, багато з яких – колективні. Загалом, звернулось 1166 громадян. Результатами розгляду усіх звернень стали 270 депутатських звернень до різних державних відомств і 22 депутатські запити. Узагальнення скарг і пропозицій громадян також покладено в основу деяких законодавчих ініціатив народного депутата, зокрема, проекту закону щодо запобігання дискримінації військовослужбовців строкової служби при призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності та ін.

Питання, які порушуються виборцями найрізноманітніші. Однак, левова частка звернень (більше 30%) – це скарги на свавілля чиновників, правоохоронців і, на превеликий жаль, суддів. Складається враження, що державний апарат, який покликаний захищати найвищу соціальну цінність – людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпеку, останнім часом перетворився у найбільшого порушника прав, свобод і інтересів громадян. У такій ситуації часто доводиться вести тривалу і, як би це не було прикро констатувати, але малоефективну переписку. Часто чиновники до проблем людини, територіальних громад залишаються байдужими.

Приклад такого звернення – ситуація з виселенням мешканців гуртожитку Глибоцького професійного ліцею. Гуртожиток з дозволу Міністерства освіти ще з 2009 року реконструюється під житловий будинок. Не дивлячись на те, що мешканцями є сім’ї з неповнолітніми дітьми, інваліди, багатолітні працівники самого ліцею, які просто не мають іншого житла і більше того, після реконструкції їм гарантоване право на приватизацію саме цього житла, дирекція ліцею робить усе, аби їх виселити. Це робиться за мовчазної згоди чиновників і за допомогою судів та виконавчої служби. Саме в таких ситуаціях Роману Ванзуряку доводиться вдаватись до усіх наявних засобів депутатського статусу, аж до особистого блокування незаконної діяльності.

Задля справедливості можна навести і приклад того, як завдяки наполегливості людей спільними зусиллями вдається достукатися до влади і відстояти свої інтереси. Йдеться про комунальні тарифи у місті Сокиряни. Міською радою неодноразово за останні роки підвищувались тарифи на житлово-комунальні послуги і це робилось абсолютно необґрунтовано. На підставі численних скарг мешканців міста у травні місяці цього року було направлено звернення до Державної інспекції України з контролю за цінами щодо перевірки економічної обґрунтованості тарифів. Після тривалого процесу листування, перевірок і робочих груп стало відомо, що дійсно були порушення у процесі тарифоутворення, що Сокирянську РДА та Сокирянську міську раду зобов’язано здійснити перерахунок тарифів і, в результаті, прийняте рішення про їх зниження.

Існує маса інших питань, які болять сьогодні людям. Друге місце за кількістю (близько 30 %) посідають листи з проханням про допомогу у лікуванні. Попри катастрофічне зубожіння населення і породжену цим неспроможність громадян оплатити навіть мінімально необхідний обсяг медичних послуг, влада цинічно закладає у бюджет крихти на медичну галузь, закриває державні і комунальні лікарні. При цьому, збільшується фінансування системи органів МВС, прокуратури, судів, громадськість регулярно сколихують скандали з закупівлями за бюджетні кошти, коли у «своїх» фірм за цінами завищеними у два і більше рази чиновники високого рангу замовляють товари і послуги. Людям нічого не лишається, окрім як іти з простягнутою рукою по світу. У такій ситуацій лідер нашої партії В. Кличко виступив з ініціативою відмовитись від допомоги на оздоровлення, що виплачується щороку депутатам, і перерахувати її дітям, які потребують коштів на лікування. Роман Ванзуряк і депутати-ударівці підтримали цю ініціативу і, зокрема, свою допомогу голова ЧОО ПП «УДАР В.Кличка» рівними частинами розділив між 5-ма дітками з Чернівецької області.

Дуже часто (понад 20 %) звертаються цілі територіальні громади з клопотаннями про сприяння у фінансуванні ремонту доріг, мостів, завершення будівництва об’єктів соціальної сфери, газопроводів тощо. Узагальнення таких звернень засвідчило, що у звітному році в державний бюджет для Чернівецької області закладено фінансування, обсяг якого й на половину не перекрив реальних потреб. І навіть цей обсяг – це лише цифри на папері, оскільки реальні кошти переважно не надходили. Фінансувались лише захищенні статті. Відповідно, узагальнені дані лягли в основу пропозицій народного депутата до Державного бюджету на 2014 рік, проект якого Уряд з грубим порушенням строків вніс до Верховної Ради України нещодавно.

На постійному контролі перебуває питання виділення землі і житла, і пов’язаних з цим проявів корупції в органах влади та самоврядування. Якщо виділяти за територіальною однакою, то це питання номер один для міста Чернівці, хоча є і села в області, де ситуація дуже подібна. Протягом 2013 року до органів прокуратури, СБУ й МВС Романом Ванзуряком скеровано понад 30 депутатських звернень і 3 депутатські запити з цього приводу.

Окрім згаданих напрямів Романом Ванзуряком та колективом його помічників-консультантів проводиться постійна робота над вирішенням широкого кола питань.

  10 Січня 2014 +Коментар | подобається