Останні події

Чернівецькі «ударівці» підтримують молдавських демократів

Чернівецька обласна організація Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» долучилась до розбудови демократії  у сусідній Республіці Молдова, підтримавши Ліберал-демократичну партію Молдови напередодні парламентських виборів 30 листопада.

Свого часу молдавські ліберал-демократи активно підтримували Євромайдан в Україні та поширювали ідею європейськості серед українців у Молдові. Нині вони продовжують  об’єктивно інформувати українців про події в Україні. За словами голови Асоціації українців Республіки Молдова «Impreuna», керівника Департаменту по роботі з російськомовним населенням в ЛДПМ Михаїла Багаса, робити це доволі важко через агресивну пропаганду російськомовних ЗМІ. І це незважаючи навіть на дуже велику кількість українців, котрі проживають у Республіці Молдова.

«Сьогодні за різними даними в Молдові проживають від 300 до 500 тис. Українців, що складає 18% усього населення. Проте не всі вони входять до української общини, дехто навіть не знає про її існування, – розповідає Михаїл Багас. – Виною цьому є насамперед бездіяльність українського посольства, котре не інформує своїх громадян ані про діяльність української общини, ані про ситуацію на Батьківщині».

Саме через таку низьку обізнаність дуже мало українців у Молдові підтримали події Євромайдану та виступили проти агресії Росії щодо України. Та все ж були ті, хто неодноразово виходив на мітинги підтримки України. В основному – це молодь, і не лише українська.

Михаїл Багас зазначив, що у Молдові дуже сильний вплив російськомовних ЗМІ. Відсутність власних новин російською мовою дало свої плоди.

«Чимало українців, котрі проживають у Молдові, переконані, що в Україні розгул фашизму і «бандерівщини», а «хороші росіяни» хочуть їх врятувати. Ми намагаємося донести людям, що це – повна брехня. Під час президентських та парламентських виборів в Україні ми закликали українців прийти і проголосувати за демократичні сили », – каже Михаїл Багас.

Аби змінити ситуацію, яка склалась, він зареєстрував громадську організацію Асоціацію українців Республіки Молдова, яка стала альтернативою українській общині. Розуміючи необхідність фінансування, організацію увійшла до складу ЛДПМ. Ця партія, як і «УДАР», входить до Народної Європейської Партії.

До речі, голова ЛДПМ  Володимир Філат – єдиний чиновник з Молдови, який неодноразово був на Майдані, і фінансово та матеріально підтримував українців. Також завдяки лобіюванню  ЛДПМ уряд Молдови виділив на підтримку України 100 тис. євро.

Нещодавно представники ЛДПМ під час візиту до України зустрілись з членами «УДАРУ». «Ударівці» висловились на підтримку ліберал-демократичної партії та передали молдавським колегам для їхніх потреб українську символіку.

  12 Листопада 2014 +Коментар | подобається