Останні події

Ударівець Тіміш пропонує обговорити шляхи розвитку місцевих громад у новому форматі

Як зробити місцеві громадські ініціативи перспективними та незалежними від місцевої влади? Як привабити інвесторів у містечка і села? Де знайти додаткові ресурси для покращення ситуації у громадах на фоні реформи місцевого самоврядування? Як вижити громаді сьогодні у складні часи?

Такі питання жителі кількох районів Буковини зможуть обговорити у невимушеній атмосфері. Зібратися у форматі «Світового кафе» буковинцям пропонує Чернівецька обласна організація Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» та народний депутат України Григорій Тіміш.

Зазвичай важливі для громади проблеми обговорюються на довгих, нудних нарадах, де прості жителі пасивно споглядають з боку за виступами представників місцевої влади. Новий, та поки що незвичний для багатьох альтернативний формат «Світового кафе» дозволить залучити до обговорення громаду – молодь, представників громадських організацій, підприємців та просто ініціативних громадян, зробить їх не спостерігачами, а активними учасниками дійства, що відбувається «тут і тепер». Буковинці зможуть запропонувати власне бачення і шляхи розвитку місцевих громад, а також розробити плани і алгоритми впровадження запропонованих змін в життя. Сьогодні маленьким містечкам і селам вкрай важливо розвивати власну економіку та інфраструктуру задля поліпшення умов життя в цих населених пунктах. Це можна робити за допомогою залучення інвестицій, розвитку сільського господарства, малого бізнесу та туризму, зміцнення міжнародного співробітництва… Ці, та багато інших ідей представники громад зможуть обговорити на запропонованих зустрічах.

Відкритий формат обговорення сприяє зацікавленості та ініціативності мешканців сіл та містечок. Зазвичай люди починають опікуватись та перейматись тими проектами, в обговоренні та розробці яких вони брали безпосередню участь.

Партія «УДАР Віталія Кличка» запрошує буковинців долучитися до роботи у «кафе». Жителі Новоселицького, Хотинського та Кельменецького районів зможуть взяти участь у заході у Новоселиці 24 лютого; мешканців Герцаївського, Глибоцького та Сторожинецького районів чекаємо 25 лютого у Глибоці; небайдужі буковинці з Вижницького, Путильського та Кіцманського районів зустрінуться у Вижниці 27 лютого.

Сьогодні, коли країна розпочала реформу місцевого самоврядування, громада отримує унікальну можливість взяти участь у розробці та впровадженні проектів щодо залучення ресурсів для розвитку місцевих громад, співробітництва (в тому числі і міжнародного) для покращення умов ведення бізнесу та розвитку сільського господарства, пошуку інвестицій для благоустрою сіл і містечок.

Активна життєва позиція та спільна відповідальність – запорука успіху впровадження змін на місцевому рівні!

Довідка:

«Світове кафе» — всесвітньо відома технологія, яка була розроблена в 1995 р. Вона дозволяє створити майданчик для рефлексії отриманого досвіду, планування і створення нових творчих ідей і продуктів в групах будь-якого розміру. Результати роботи заходу у форматі “Світового кафе” надихають учасників на зміни, дозволяють генерувати нестандартні ідеї та рішення, формувати пріоритети для спільних дій. За своїм принципам подібна до технології «Відкритий простір», однак комунікація тут вибудовується за іншою схемою: вітальне слово, ознайомлення із правилами роботи кафе, представлення учасників, робота у малих групах за столиками, обмін столиками, презентація результатів кожного столу і підведення підсумків.

  7 Лютого 2015 +Коментар | подобається