Останні події

Чернівецькі волонтери повернулися зі Сходу

Успішно завершилася чергова поїздка в зону АТО чернівецьких волонтерів – «ударівців» Анатолія Гуцула, Дениса Богдана, Олега Шемуні та Сергія Душкевича.

Все почалося з того, що активісти розвішали оголошення про допомогу для українських військових на Сході і збирали допомогу на вулицях. Чернівчани відгукнулися дуже швидко. Ділилися, навіть, останнім.«Чоловік зняв пальто на вулиці і віддав його для військових», - розповідає Олег Шемуня. Також приєдналися до допомоги родичі, знайомі і небайдужі жителі Новоселицького району. Навіть, школярі допомогали збирати і носити речі, зробили малюнки для бійців та передавали вітання і побажання, щоб вони швидше верталися живими.

«Болючим питанням залишався мікроавтобус, який був вкрай необхідним для військових цілей 24-го окремого штурмового батальйону. По допомогу звернулися до знайомих і партійців. Відгукнулася на прохання людина, яка побажала залишитися невідомою, і допомогла з фінансуванням на придбання автомобіля. Залишалася ще одна проблема: доправити його з Польщі в Україну. З цим допоміг «ударівець» Андрій Ломовацький», - розповідає волонтер Анатолій Гуцул.

Волонтери переобладнали мікроавтобус: перефарбували у камуфляж, прорізали два додаткових вікна, затонували для зручності і встановили спеціальні сидіння-лави.

У суботу, хлопці вирушили в дорогу. Свій маршрут з Чернівців на Схід проклали через Київ, Харків та Ізюм. «Нас зупиняли на кожному блокпості», - розповідає Анатолій Гуцул. Незважаючи на важку дорогу, вже о п’ятій ранку, у неділю, дісталися Слов’янська, де передали солдатам Збройних сил України частину речей.

Далі активісти доправили допомогу нашим бійцям в Лисичанськ та під Дебальцеве. В Лисичанську завітали до «айдарівців», де також залишили речі, продукти та, найважливіше - мікроавтобус. «Дорогою до Лисичанська в лісі зустріли Івана Попадюка з Новоселиці (до якого раніше не могли додзвонитися) і передали йому продукти і малюнки школярів», - додав Олег Шемуня.

Доїхали аж до найвіддаленіших блокпостів, куди волонтери через небезпечну дорогу доїжджають вкрай рідко. Але саме там, на передньому краї оборони є чимало вихідців з Чернівецької області. Серед них, Михайло Щербан, Володимир Геба, Іван Попадюк.

Їхали швидко і без зупинок, бо попереду був чи не найнебезпечніший відрізок шляху. Під Дебальцевом волонтерів супроводив Володимир Ковбаско, хоча туди забороняли їхати, мовляв дуже небезпечно. Та як залишити своїх хлопців без харчів! Довелося їхати вночі навмання. «Важко передаті емоції наших хлопців, що на Сході. Звичайно, вони були невимовно раді нас зустріти», - діляться «ударівці». Вони привезли воїнам продукти харчування, посуд, ліки, ковдри, подушки, засоби особистої гігієни, побутову хімію, цигарки. «Також, на прохання Михайла Щербана ми привезли матеріали для завершення будівництва землянки та бліндажу», – повідомив Денис Богдан.

Як розповідає Анатолій Гуцул, подорож була дуже важкою і напруженою: вздовж розбитих «Градами» доріг сіріють руїни знищених міст і сіл, між блокпостами потрібно було проїжджати дуже швидко, адже там працюють ворожі снайпери. Проте, коли важко, згадуєш в яких умовах перебувають зараз бійці, то наші проблеми здаються вже мізерними.

Волонтери по поверненні додому вже планують свою наступну поїздку. Кажуть, без нашої допомоги бійцям важко. Адже захищають вони не тільки свої життя, а й спокій, свободу та гідність всього українського народу.

  19 Березеня 2015 +Коментар | подобається