Останні події

Польські журналісти розповіли про буковинських волонтерів-«ударівців»

Нещодавно у Чернівцях побували кореспонденти польського католицького тижневика новин «Недільний Гість» (видається з 1923 року, у наші дні - понад стотисячним тиражем) Ґражина Мислінська і Славек Ольжацкі. Уже кілька років вони добре знайомі з активістами Чернівецької обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»: час від часу бачилися на культурницьких заходах, згодом зустрілися на київському «Євромайдані», а тепер – у чернівецькому волонтерському центрі.

Саме робота українського тилу, долі біженців-переселенців зі Сходу - основна тема їх останньої публікації. Дійовими особами сюжету (http://gosc.pl/doc/2385786.Zapiski-z-frontowego-zaplecza) стали «ударівці» Ольга Киналь, Анатолій Гуцул та Володимир Безерко. Вони – одні з багатьох сотень чернівчан, кому не байдужа доля України – уже багато місяців, покинувши майже повністю свої основні заняття, систематично надають допомогу війську та Польських гостей вразило, що у чернівецьких напівхолодних підвалах, кабінетах університету тощо, молодь, люди середнього й похилого віку плетуть маскувальні сітки та халати («кікімори»), збирають продовольчу допомогу, одяг і багато-багато речей вкрай необхідних на Сході.

Анатолій Гуцул розповів, що під час свого наступного візиту на Буковину кореспонденти «Недільного Гостя» обов'язково поїдуть з ним «в АТО», коли він уже вкотре доправлятиме чергову партію допомоги.

У той же час Гражина і Славек провідали сім'ю «майданівця» Василя Аксенина, який був смертельно поранений у Києві на Інститутській. Зі слів Ольги Киналь,  «польські друзі збирають матеріали про усіх героїв Небесної сотні і мають намір зробити й про це окрему публікацію».

Такі репортажі як «Zapiski z frontowego zaplecza» є прикладом роботи справжніх журналістів, чиє завдання, в першу чергу, благородна місія – донести правду до людей. Велике спасибі їм за це!

  13 Березеня 2015 +Коментар | подобається