Останні події

Олександр Руснак: «Якісні списки виборців - один із основних способів зменшення ризиків фальсифікації результатів волевиявлення громадян»

Сьогодні, в Чернівцях, у приміщенні Факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича відбувся круглий стіл на тему «Перспективи покращення громадського контролю за веденням Державного реєстру виборців України напередодні виборів до місцевих рад». Організатором заходу виступив «Центр підтримки громадських ініціатив» за сприяння Уряду Канади та Міжнародного Республіканського Інституту.

У першій презентації, яка була показана учасникам, розкривалися основні аспекти роботи зі списками виборців за час існування Державного реєстру, визначалися певні здобутки та проблемні моменти. Як їх вирішують в інших країнах - тема наступної презентації.

 

«Протягом останніх кількох виборчих кампаній списки виборців стали більш точними, траплялося все менше помилок у особистих даних громадян, подвійних включень, включень померлих тощо. Але попри суттєві зрушення мусимо констатувати, що повністю огріхи ще не ліквідовані. Певною мірою тут може допомогти і залучення передового досвіду інших країн у цій сфері. Та найдієвішим інструментом, на нашу думку, залишається уточнення своїх даних кожним громадянином у списках. Тож важливим завданням політичних партій, зацікавлених в отриманні достовірного результату волевиявлення громадян, є роз'яснення важливості перевірки, особливо під час виборчих кампаній», - зазначив Олександр Руснак, голова виконавчого комітету Чернівецької обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка».

  24 Квітеня 2015 +Коментар | подобається