Останні події

Нардеп-«ударівець» Григорій Тіміш взяв участь у ІІІ Дунайській парламентській конференції в Сербії

Нардеп-«ударівець» Григорій Тіміш, представник комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції  брав участь у ІІІ Дунайській парламентській конференції в Сербії 20-22 червня 2015 р.

З 20 по 22  червня 2015 р. у Республіці Сербія відбулася ІІІ Дунайська парламентська конференція щодо реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.

Український парламент на цій конференції представляли Микола Томенко – голова комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Іван Рибак – голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища та Григорій Тіміш – представник  парламентського комітету з євроінтеграції.

Як відомо, Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону була затверджена Радою ЄС 24 червня 2011 року. В географічному плані Стратегія охоплює 9 країн ЄС та ряд інших держав, серед яких і Україна. Стратегією передбачено співпрацю в рамках таких пріоритетних напрямів: поліпшення ситуації у транспортній сфері та розвиток єдиного транспортного комплексу; розвиток сталої енергетики; сприяння розвитку культури і туризму; налагодження контактів між людьми; відновлення та підтримка належної якості води, здійснення моніторингу екологічних ризиків, збереження біорозмаїття та заповідників; розвиток інформаційного суспільства шляхом впровадження інформаційних технологій, наукових досліджень та поліпшення системи освіти; підтримка конкурентоспроможності підприємств; взаємодія у сфері безпеки та боротьба з організованою злочинністю тощо.

Фінансування реалізації проектів у рамках Стратегії здійснюється за рахунок коштів в рамках наявних програм технічної допомоги ЄС, міжнародних фінансових організацій та національних бюджетів. Українська сторона за результатами участі в міжнародних заходах у рамках Стратегії з Європейською Комісією отримала погодження на:

-         виділення 20% ресурсів Європейського фонду регіонального розвитку для фінансування проектів в країнах – не членах ЄС;

-         розширення доступу українських партнерів до ресурсів, що залучаються Європейськими структурами з територіального співробітництва.

Загальний бюджет Дунайської транснаціональної програми 2014-2020 складає ~ 263 млн. євро (це кошти Фонду Передвступної допомоги, Європейського фонду регіонального розвитку та співфінансування національних бюджетів).

Чотири проекти ініційовані українською стороною отримали листи від Координаторів пріоритетних напрямків Стратегії, з них два проекти подані Чернівецькою ОДА – Відновлення та подальший розвиток транзитного потенціалу України між основними вузлами Пан-європейської транспортної мережі((TEN-T) та Транскордонна співпраця із запровадження ефективної системи поводження з муніципальними та промисловими відходами на основі їх сортування.

«Члени нашої делегації зустрілися зі спікером парламенту Республіки Сербія Майєю Гойковіч, продуктивним було спілкування з депутатом Європарламенту, членом комітету з питань Економіки і Монетарної політики Європейського Союзу паном Міхелем Тюререм.

 

Поміж іншим, ми мали можливість ознайомитися з туристичним потенціалом Сербії і Румунії, відвідали історичне місто Сведерево, що має потужний туристичний потенціал та можливості для розвитку. На мою думку, країнам Дунайського регіону, що не е членами ЄС (це Україна, Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина та Молдова) потрібно бути більш наполегливими у відстоюванні своїх інтересів для отримання фінансування своїх проектів. Україна має більш продуктивно вивчати потенціал цієї співпраці, залучивши фахівців-розробників спільних програм і проектів», – зазначив Григорій Тіміш.

c524e0a4155e226589a8dcb0f5168d3e

f147173080fa884c75f0b2e6a6a96c0d

77fc98a364503ca7e1fec328d72d48d9

  25 Червня 2015 +Коментар | подобається