Останні події

Майя Ракоча, голова новоселицького “УДАРу”, пройшла Школу лідерів громад

   З 15 по 18 липня у Києві відбулася друга навчальна сесія програми Української школи політичних студій – Школа лідерів громад.

Майя Ракоча, голова Новоселицької районної організації Політичної партії “УДАР Віталія Кличка”, - одна з учасниць сесії, які пройшли відбірковий тур. Загалом було подано понад 300 заявок, з яких менше третини потрапили у Школу лідерів громад.

-Спершу учасники заповнили аплікаційну форму, у якій проявили знання, розуміння та власне бачення євроінтеграційного напряму, зазначили основні, на свою думку, принципи якісного політичного процесу, а також бачення себе у політичній сфері через 5 років та інше. Таке випробування дало змогу побачити спрямованість учасників, а також загальний рівень їх політичної грамотності. Наступним туром була співбесіда, - розповідає про відбірковий етап Майя Ракоча.

За результатами конкурсу було сформовано три групи учасників, серед яких – представники політичних партій, медіа, депутати, бізнесмени, волонтери, громадські активісти  з різних куточків України.

-Вражаючим був той факт, що більше половини слухачів - це мешканці невеличких міст та селищ, які перебувають в очікуванні об'єднання територіальних громад. Крім цього, був дотриманий гендерний баланс - близько половини учасників - жінки. Упродовж чотирьох навчальних днів нас очікували ґрунтовні знання з питань децентралізації, бюджетування, медіа-можливостей для депутатів, залучення іноземних інвестицій, закону про місцеві вибори, об’єднання громад, ефективної співпраці з громадою, депутатської діяльності, передвиборчої діяльності кандидатів в депутати місцевих рад тощо, - ділиться враженнями “УДАРівка”.

Відкрили школу Ігор Когут, голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, директор УШПС, та Євген Бистрицький, виконавчий директор МФ «Відродження». Вони надихнули учасників Школи на плідну і цікаву роботу, говорили про необхідність впровадження глибинного діалогу влади з громадою та вироблення публічної політики.

За чотири дні перебування у Школі лідерів громад з учасниками працювали експерт з децентралізації Юрій Ганущак, юрист Анатолій Ткачук, директор Програмної ініціативи “Демократична практика” Олексій Орловський, директор МГО “Інтерньюз” Євген Радченко, Радник Міністра фінансів України Юрій Джигир, голова підкомітету з питань міжнародного співробітництва та імплементації антикорупційного законодавства Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Сергій Лещенко та багато інших.

Особливе зацікавлення викликала лекція Юрія Бови, Тростянецького міського голови, який розповів про визначення пріоритетів розвитку міста, а також дав поради, як у цьому досягти успіху. Як зазначив лектор, щоб щось змінити – треба йти і це робити.  Юрій Ганущак, експерт з децентралізації, акцентував на простоті комунікації, адже основне завдання об’єднання громад – це тісна співпраця села з містом. А відомий журналіст Сергій Лещенко, окрім цікавої лекції та дискусії, здивував учасників і приємним подарунком - книгою «Американська сага» Павла Лазаренка з  іменним підписом.

 Окрім лекційних завдань, учасники школи щодня виконували домашнє завдання, як от розроблення стратегії міста, регламенту ради, продумування тактики виборної кампанії тощо.

-Дуже корисно, що весь лекційний матеріал ми закріплювали практикою, працюючи у групах. Така форма роботи дала також відчути особливості командної роботи. Бо нас навчали бути лідерами, але у той же час говорили і про значимість надійної команди, яка і є запорукою успіху, - додала Майя Ракоча.

При підбитті підсумків навчальної сесії Ігор Когут побажав учасникам успіху у цьогорічних місцевих виборах та запросив до участі у другій навчальній сесії.

Як зазначила буковинка, Школа лідерів громад – дуже цікавий і корисний захід. Живе спілкування з авторитетними експертами, висловлювання свого бачення, практичні навики, отримані на навчанні – корисний досвід у політичній та громадській діяльності. “УДАРівка” планує провести подібний тренінг для однопартійців, оскільки отримані знання зі Школи лідерів громад будуть корисними і для них.

  20 Липня 2015 +Коментар | подобається