Останні події

Після критичних закидів Юрійчука про жахливий стан вулиці Щербанюка Каспрук почав її ремонтувати

Наступного ж ранку після публікації Миколи Юрійчука, члена буковинського «УДАРу», про жахливий стан вулиці О. Щербанюка, розпочалися ремонтні роботи. Можливо, це було заплановано, а може, все-таки, мерія дослуховується до критичних зауважень і своєчасно реагує. У будь-якому випадку, зрушення є.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Микола Юрійчук: «Чернівцям необхідний розвиток» (+ФОТО)

Однак активіст запевняє, що на цьому зупинятися не буде, адже у місті є ще багато проблем, які потребують нагального вирішення. Ремонт доріг – одне із найболючіших питань для чернівчан, бо коли центральні вулиці ще перебувають під наглядом, то прибудинкові території, провулки та вулиці, по яких не пролягає маршрут громадського транспорту, залишаються поза увагою.

- Сьогодні кошти на ремонт доріг закладені у акциз на бензин та дизельне паливо. В середньому, це близько 200 євро з тони бензину та близько 100 євро з тони дизпалива, -коментує Микола Юрійчук. – Це значні кошти, маючи таку суму уже можна планувати капітальні ремонти доріг, а не лише ямковий ремонт.

«УДАРівець» також додає, що зміни до податкового кодексу краще продумані, бо тепер хто з водіїв більше їздить – сплачуватиме більший податок.

- Раніше податок на автомобіль сплачувався при купівлі. Але одні водії проїжджають у день, до прикладу, 20 км, інші – понад 100. Тому логічно, що вони завдають дорожньому покриттю більше шкоди, за що повинні платити.

Отже, доводячи те, що гроші у бюджеті на ремонт доріг повинні бути, Микола Юрійчук продовжує виявляти найбільш проблемні вулиці.

Так, однією з таких є вулиця О. Суворова, яка з’єднує вулиці О. Щербанюка та В. Аксенина. Увагу привертає відсутність асфальтового покриття, глибокі ями, а також не прокладені тротуари.

- Ями на цій вулиці мають глибину понад 20 см. Окрім того, каналізаційні люки або виступають над рівнем дороги на сантиметрів 30-40, або ж взагалі відсутні, - коментує «УДАРівець».

Вулицею у центральній частині Чернівців легковим авто не проїхати – вибоїни, ями,  і навіть рови такі, що пошкодять дно машини навіть найспритніші водії. По середині вулиці – відкритий люк, «позначений» сухим гіллям, а ще купою сміття. Пеньки посеред тротуару заввишки в півметра створюють не лише перешкоду, але й небезпеку у темну пору доби. А напроти будинку 2Б ями чи не найглибші – аж 40 см. На початку вулиці прокладений тротуар протяжністю близько 150 метрів. А далі прогулятися пішоходам вдасться хіба там, де хороші господарі  самостійно впорядкували територію.

Далі Микола Юрійчук розповів про буферну зону об’єкта-пам’ятки ЮНЕСКО – колишньої Резиденції митрополитів і Далмації.

- Центральний корпус університету – ізюминка Чернівців. Мабуть, немає таких туристів, які відвідали Буковину і не оглянули колишньої Резиденції. Однак, по перше, без сторонньої допомоги її не відшукати – на жаль, вказівників по місту досі немає, а по-друге, прогулятися до пам’ятки ЮНЕСКО досить незручно – знову маємо проблемні вулиці. Зараз не говоримо про вулицю Богдана Хмельницького. Однак поряд є й інші – Щепкіна, Дарвіна, зрештою – Коцюбинського, позаду університету, - ділиться враженнями від побаченого «УДАРівець».

Справді, проблеми однотипні – зруйновані тротуари, вирізані рови посеред вулиці – наслідки ремонтних робіт, відсутність люків.

На досліджуваній ділянці зустріли жінку – Наталію Фрунчак. За совами мешканки цього району, люди неодноразово зверталися до влади з проханням вирішити проблему дороги. Однак результату досі немає.

- Це буферна зона навколо п’амятки ЮНЕСКО. За всіма нормами, тут повинні бути відповідні умови. І справа не лише в специфічному архітектурному ансамблі, але й у комфорті теж. А через погані дороги цими вулицями не погуляєш. До того ж, тут знаходиться гімназія – діти бігають по вулиці, можуть спіткнутися, не помітивши яму, а це небезпечно, - каже жінка.

Отже, у Чернівцях знайдеться ще безліч таких вулиць, які не ремонтували, мабуть, з часу прокладення. Тому потрібно детально вивчити питання можливості капітального ремонту та черговості його проведення.

- Нераціональне щорічне витрачання коштів на проведення ямкового ремонту, який, до слова, у більшості випадків неефективний, - це давно відома схема відмивання грошей. Тому замість переливання з пустого у порожнє, Чернівцям необхідні кардинальні кроки, -підсумував Микола Юрійчук

  30 Липня 2015 +Коментар | подобається