Останні події

УДАР – альтернатива політичної моралі

 

УДАР – альтернатива політичної моралі

Два роки правління Януковича-Азарова. Це стало темою прес-конференції в Чернівецькому обласному офісі партії «УДАР» Віталія Кличка.

Інтерес до партії лише зростає. Щоразу на прес-конференцію Удару приходять все більше журналістів. Голова Чернівецької обласної організації Роман Ванзуряк у вступному слові обійшовся без політичної лірики і в цифрах проаналізував «досягнення» нинішньої влади. Ось основні тези:

Пенсійна реформа

 Пенсійна реформа звелася до підвищення пенсійного віку для жінок на 5 років і підвищенню страхового стажу на 10 років. Дефіцит пенсійного фонду в цьому році складає 58 млрд.грн. Після реформи так і залишилось дві системи: перша – для звичайних громадян, яка передбачає виплату пенсій у розмірі 45% від заробітної плати і друга – для чиновників у розмірі 80% заробітку.

Легалізація зарплат

 Обіцянка вивести із тіні 6 млн. із 20 млн. існуючих робітників, котрі не зареєстровані і не сплачують податків у державу залишилась обіцянкою. Жоден законопроект, який стосувався б легалізації тіньових зарплат не було подано до Верховної Ради.

Урізання пільг

    За 2 роки ми побачили тільки 2 законопроекти: № 9127,відповідно до вимог якого виплата пільг чорнобильцям, дітям війни, інвалидам і   одиноким матерям  переводиться у ручний режим Кабінетом Міністрів та № 9516, де загрозою бюджету виявились одинокі матері, яким урізались пільги.

Елітні пільговики – прокурори,судді,урядовці, отримуючи солідні зарплати так і користуються пільгами.

Це головна помілка “Пільгової реформи”.

Непопулярні реформи повинні торкнутися всіх прошарків населення.

 

Маніпулювання статистикою  

Уряд звітує про зростання валового продукту, підвищення щонайменше на 10—12% зарплат, пенсій, усіх видів державної соціальної допомоги. Ці показники демонструються на тлі низького індексу інфляції в Україні: за офіційними даними, 2011 року він становив 104,6%. Один із найкращих показників інфляції за всі роки незалежності, звітує влада. 

За оцінками деяких експертів, реальний індекс інфляції в Україні торік становив близько 112—115%.

 Згідно з останнім соціологічним дослідженням, проведеним Центром Разумкова у грудні 2011 року, найчастіше (!) громадяни України (87,4% респондентів) вказують на різке погіршення торік саме ситуації з цінами і тарифами.

Затримка соціальних виплат

 

Усі ми були свідками тенденцій кінця минулого року, коли на три-чотири місяці затримували всі соціальні виплати, зокрема допомогу при народженні дитини, відправляли в безоплатні відпустки вчителів, лікарів тощо. 

 

Повернення вкладів як передвиборча технологія

 

Уряд вже оприлюднював інформацію щодо розробки законопроекту про повернення знецінених вкладів Ощадбанку колишнього СРСР.

-         жодної копійки на повернення вкладів населення в бюджеті-2012 не передбачено, і повірити в те, що уряд додатково відшукає десятки мільярдів для цієї програми, дуже важко.

 

Заниження прожиткового мінімуму

 Соціальні стандарти, що зафіксовані у бюджеті 2012 року не відповідають реаліям сьогоднішнього життя. Уряд і надалі продовжує практику штучного заниження як прожиткового мінімуму, так і мінімальної зарплати.

За даними самого ж Уряду, в липні 2011 року фактичний (у реальних цінах липня) прожитковий мінімум для працездатних осіб склав 1180 грн. Відкриваємо бюджет, і що ж бачимо?

Відбулося штучне заниження прожиткового мінімуму. Для працездатних осіб (як і мінімальна зарплата) на 2012 рік він встановлений у наступних розмірах: з 1 січня – 1073 грн, з 1 квітня - 1094 грн, з 1 грудня – 1134 грн.

Вже зараз зрозуміло, що на той прожитковий мінімум і мінімальну зарплату, що будуть встановлені цього року, не реально було прожити вже у липні 2011 року. Це ж саме стосується і розмірів прожиткового мінімуму для інших соціальних груп, зокрема пенсіонерів.

     Після ухвалення держбюджету на 2012 рік, можна стверджувати, що замість анонсованих Урядом підвищень заробітних плат на 20-25 % (500-800 грн), реальне зростання зарплат в середньому за рік у бюджетників відбудеться приблизно на 180-230 грн.

 

Провал кадрової політики

Майже кожен рік цілі ешелони менеджерів – від міністра з його командою до державної адміністрації змінюються. Відповідно зі зміною команди змінюються і плани, що призводить до   непослідовності дій в  числених напрямках политики та економіки.

Потім слово мала заступник голови партії Ольга Киналь. Нещодавно пані Ольга побувала на великому форму в Києві з питань гендерної політики. Вона зазначила, що у партії Удар гендерна рівність дотримується якнайкраще. Понад 30% членів партії є жінки. Стільки ж жінок  керують районнми і міськими осередками. Ольга Киналь: «Криза в Україні позначила ще одну проблему – дефіцит кадрів. Як з’ясовується у цієї - так званої професійної команди, немає хороших кадрів. Нинішня команда прийшла до влада з однією метою – грабунок країни. І це вже триває 20 років. Починачуючи з 91-го року поєдналися комуністи, комсомольці і кримінал. Це таке собі три К».

Журналісти цікавилися - хто є членами партії, які це люди і чи були колись у політиці. Роман Ванзуряк відповів: «80% членів партії – це люди, які раніше не перебували у жодній партії і не брали участі у виборчому і політичному процесі. Всі ці люди вірять Віталію Кличку. А він у свою чергу демонструє політичну порядність. Таке як зрада йому чуже поняття».

Прес-конференція, на яку прийшли понад десяток журналістів обласних газет і телебачення, тривала півтори години.

 

 

  6 Березеня 2012 +Коментар | подобається