Останні події

Ольга Киналь про рівну участь жінок у політиці

 

 

В Україні презентовано книгу«Розширення прав та можливостей жінок з метою посилення політичних партій»  (за сприяння Програми розвитку ООН та Національного демократичного інституту). На презентацію і обговорення проблем гендерної рівності була запрошена заступник голови Чернівецької обласної організації партії «УДАР» Ольга Киналь.

Ольга Киналь: «У цій книзі йдеться про забезпечення рівної участі жінок в керівних структурах партій, що є необхідною умовою для підтримання гендерної рівності в політсилах і, як результат, у суспільстві в цілому. Право жінок на участь у політичному житті гарантується низкою міжнародних конвенцій. Політичні партії - ключ до участі жінок у політичному житті, оскільки саме політичні партії залучають і підбирають кандидатів на вибори і визначають  політичний порядок країни. Проте, як правило, у політичних партіях жінки надмірно представлені на низовому рівні або на допоміжних ролях, а у владних структурах - недостатньо. Без доступу до органів управління, маючи дуже обмежені ресурси, маючи вкрай мало зразків для наслідування і наставників, часто зіштовхуючись із нерозумінням з боку родини та громади, жінки значно менше залучені до діяльності політичних партій, ніж чоловіки. Розвиток демократичного врядування потребує створення і підтримання такого середовища, в якому тривають всебічні та керовані політичні процеси і яке сприяє розширенню прав і можливостей жінок. Дослухатися до думок жінок та їх участь у політичному житті - необхідні умови демократичного розвитку, що сприяють належному врядуванню.

 У всіх країнах світу різною мірою переважає стереотипний підхід до гендерних ролей та існують гендерні упередження, що відбивається на суспільному житті. Ці упередження зумовлюють і закріплюють нижчий економічний статус і відносну бідність жінок, що є одним з найбільш серйозних бар\\\\\\\'єрів, які унеможливлюють участь жінок у політичному житті. Результати досліджень показують, що кількість жінок у парламенті має дуже велику роль. Чим більше жінок у парламенті, тим більша ймовірність того, що парламент вирішуватиме гострі соціальні питання,  освітні, охорони здоров\\\\\\\'я, проблем сім\\\\\\\'ї, молоді, допомоги безпомічним, інвалідам тощо. Частка жінок-депутатів сильно впливає на характер дискусії в політиці».

 У парламентах світу жінки обіймають 19% місць (у Верховній Раді - 8%), частка жінок-міністрів - 16%.

 

  7 Березеня 2012 +Коментар | подобається